League History

Boston & District Saturday Football League - Formed 1898

2016 - The League were joint winners of a National Award in The FA Respect and Fair Play Awards 2015/16 for the grassroots league category.

Headquarters

  • Loggerheads Inn, South End - until the late 1940�s - now demolished and currently being used as a car park
  • The Falcon Inn (now Argos)
  • The Rumpunchion Inn (near Assembly Rooms, now Stump & Candle)
  • The Ram Inn, Wide Bargate (now flats)
  • The Eagle, West Street
  • The Mill Inn, Spilsby Road
  • Wyberton Sports & Social Club

Teams in the League

1898 - 1899 12 teams formed one Division - Names of known teams: G N Beaulahs, St James, Boston Swifts, Boston Albion, Skirbeck and Boston Butchers
1906 - 1907 12 teams formed one Division
1932 - 1939 37 teams
1939 - 1947 12 teams only, due to World War II. As the War ended the League started to reform slowly, building up to 43 teams formed into three Divisions, then 48 teams formed into four Divisions, then 56 teams, beating the previous high of 48, forming five Divisions with 18 Reserve sides, then 56 teams formed into five Divisions with 22 Reserve sides, then 56 teams formed into five Divisions with 21 Reserve sides, then 52 teams formed into four Divisions with 18 Reserve sides, until:
1995 54 teams formed four Divisions with 17 Reserve sides
1997 56 teams formed four Divisions with 18 Reserve sides
1998 - 1999 Centenary Year � A group photograph of Sponsors, League Officers and Club Secretaries was taken. There was also a presentation by Mr R Tinkler, LFA Representative, at the Football Association in Soho Square to the League of a commemorative whiskey decanter, which is to be passed on to each reigning Chairman
1998 53 teams formed four Divisions with 17 Reserve sides
2001 52 teams formed four Divisions with 15 Reserve sides
2002 47 teams formed four Divisions with 13 Reserve sides
2004 49 teams formed four Divisions with 10 Reserve sides
2005 The League Badge was introduced
2006 The launch of the League Website: www.bostonanddistrictfootball.co.uk
2007 Main Ridge Take-Away have been Sponsors of the Reserve Cup and League Handbook for 25 years. The League presented a Certificate in recognition to them.
2008 The League became a Respect League signing-up to The Football Association Respect Programme.
2009 52 teams formed four Divisions with 17 Reserve sides.
2011 The League was awarded with their Respect Certificate by The Football Association.
2012 53 teams formed four Divisions with 17 Reserves sides.
2013 The League were winners of a Silver Award in The Football Association Respect and Fair Play Awards for 2012/2013 as the best adult league in the FA Midlands Region The Management Committee were awarded a Highly Commended Certificate in the Team of the Year category at Boston Standard Sports Awards.
2014 Sixteen Clubs have attained The Football Association Charter Standard Adult Club status.
2015 The League presented a certificate in recognition andappreciation of 25 years as League Handbook Advertisers to Boston Electrical Services, Fenland Fastenings, Nimmo School of Motoring, Thompson & Richardson.

Roll of Honour

Division 1
Season Champions Runners Up
1945 - 46 Old Leake Fishtoft
1946 - 47 Old Leake  
1947 - 48 Spilsby Town Alford United
1948 - 49 Freiston Boston Baptists
1949 - 50 Freiston Fishtoft
1950 - 51 Fishtoft Boston Baptists
1951 - 52    
1952 - 53 Fishtoft British Legion
1953 - 54 Bicker Rangers Old Bostonians
1954 - 55 Bicker Rangers Donington
1955 - 56 Donington Swineshead Institute
1956 - 57 Bicker Rangers New Park Rangers
1957 - 58 Bicker Rangers Boston Amateurs
1958 - 59 Bicker Rangers Croft United
1959 - 60 Bicker Rangers Wainfleet United
1960 - 61 Bicker Rangers Spilsby Town
Premier Devision
1961 - 62 Bicker Rangers Spilsby Town
1962 - 63 Bicker Rangers Swineshead Institute
1963 - 64 Spilsby Town  
1964 - 65 British Railway Spilsby Town
1965 - 66 Real Towell  
1966 - 67    
1967 - 68 Real Towell Old Doningtonians
1968 - 69 Real Towell Wrangle United
1969 - 70 Carlton Colts Wrangle United
1970 - 71 Wrangle United Friskney
1971 - 72 Wrangle United  
1972 - 73 Wrangle United Spilsby Town
1973 - 74 Swineshead Institute Wrangle United
1974 - 75 Wrangle United Kirton Town
1975 - 76 Swineshead Institute Wrangle United
1976 - 77 Swineshead Institute Wrangle United
1977 - 78 Wrangle United Swineshead Institute
1978 - 79 Wrangle United Kirton School Old Boys
1979 - 80 Wrangle United Swineshead Institute
1980 - 81 Wrangle United Swineshead Institute
1981 - 82 Swineshead Institute Wrangle United
1982 - 83 Swineshead Institute Wrangle United
1983 - 84 Wrangle United Swineshead Institute
1984 - 85 Croft United Swineshead Institute
1985 - 86 Old Doningtonians Carlton Colts
1986 - 87 Swineshead Institute Carlton Colts
1987 - 88 Wyberton Holbeach St. Marks
1988 - 89 Wyberton Spilsby Town
1989 - 90 Swineshead Institute Holbeach St. Marks
1990 - 91 Swineshead Institute Wyberton
1991 - 92 Swineshead Institute Fishtoft
1992 - 93 Coningsby Fishtoft
1993 - 94 Swineshead Institute Coningsby
1994 - 95 Fishtoft Horncastle Town
1995 - 96 Coningsby Horncastle Town
1996 - 97 Coningsby Wainfleet United
1997 - 98 Billinghay Athletic Coningsby
1998 - 99 Wainfleet United Cowbridge Rangers
1999 - 00 Cowbridge Rangers Wainfleet United
2000 - 01 Wyberton Cowbridge Rangers
2001 - 02 Splisby Town Croft United
2002 - 03 Wyberton Swineshead Institute
2003 - 04 Spilsby Town Croft United
2004 - 05 Billinghay Athletic Croft United
2005 - 06 Billinghay Athletic Croft United
2006 - 07 Croft United Billinghay Athletic
2007 - 08 Wyberton Spilsby Town
2008 - 09 Coningsby Swineshead Institute
2009 - 10 Wyberton Billinghay Athletic
2010 - 11 Wyberton Pointon
2011 - 12 Tavern Colts Old Leake
2012 - 13 Wyberton Billinghay Athletic
2013 - 14 Wyberton Swineshead Institute
2014 - 15 Swineshead Institute Spilsby Town
2015 - 16 Wyberton Reserves Spilsby Town
2016 - 17 Swineshead Institute Spilsby Town
Division 1
1961 - 62 Coningsby  
1962 - 63 Spilsby Town Boston Athletic
1963 - 64 Benington Wainfleet United
1964 - 65 Carlton Colts  
1965 - 66 Butterwick Real Towell
1966 - 67 Old Doningtonians  
1967 - 68 Swineshead Institute Surfleet
1968 - 69 Old Bostonians Fishers United
1969 - 70 Leverton Sports Kirton Town
1970 - 71 Coningsby Wrangle United Reserves
1971 - 72 Wrangle United Reserves  
1972 - 73 Leverton Sports Coningsby
1973 - 74 Old Doningtonians Kirton School Old Boys
1974 - 75 Taverners United R.A.F. Coningsby
1975 - 76 Wrangle United Reserves Croft United
1976 - 77 Wrangle United Reserves Lutton Marsh
1977 - 78 Wrangle United Reserves Swineshead Institute Reserves
1978 - 79 Wrangle United Reserves Swineshead Institute Reserves
1979 - 80 Wyberton Wrangle United Reserves
1980 - 81 Croft United Wrangle United Reserves
1981 - 82 Wrangle United Reserves Swineshead Institute Reserves
1982 - 83 Friskney Wrangle United Reserves
1983 - 84 Old Doningtonians Kirton School Old Boys
1984 - 85 Sutterton Wrangle United Reserves
1985 - 86 Lutton Marsh Wrangle United Reserves
1986 - 87 Butterwick Swineshead Institute Reserves
1987 - 88 Wyberton Reserves Skegness Town Reserves
1988 - 89 Wainfleet United Park Lane Wanderers
1989 - 90 Holbeach St. Marks Reserves Spilsby Town
1990 - 91 Wyberton Reserves Croft United
1991 - 92 Eagle Flyers Coningsby
1992 - 93 Wyberton Reserves West Pinchbeck
1993 - 94 Billinghay Athletic Lutton Marsh
1994 - 95 Old Leake Cowbridge Rangers
1995 - 96 Croft United Carlton Colts
1996 - 97 Gedney Drove End Wyberton Reserves
1997 - 98 Holbeach St. Marks Newcastle Brasil
1998 - 99 Wyberton Reserves C.F.C. Railway Boston
1999 - 00 Boston Town Colts Cowbridge Rangers Reserves
2000 - 01 Cowbridge Rangers Reserves Wrangle United
2001 - 02 Axe & Cleaver Old Leake
2002 - 03 North Sea United Kirton Town
2003 - 04 Boston Town Colts Reserves Sutterton
2004 - 05 Wrangle United Coningsby
2005 - 06 Sleaford Town Reserves Gedney Drove End
2006 - 07 West End Tigers Westside Rangers
2007 - 08 North Sea United Freiston
2008 - 09 Swineshead Institute Reserves Woodhall Spa United
2009 - 10 Old Doningtonians Old Leake
2010 - 11 Tavern Colts Boston Town Old Boys
2011 - 12 Benington Fishtoft
2012 - 13 Freiston Reserves Wrangle United
2013 - 14 Wyberton Reserves Woodhall Spa United
2014 - 15 Swineshead Institute Reserves Heckington Millers
2015 - 16 Leverton Boston College
2016 - 17 Railway Athletic Fulbeck United
Division 2
1946 - 47 Moulton Seas End Boston Athletic
1947 - 48    
1948 - 49 Chapel Hill Kirton Town
1949 - 50 British Legion New Park Rangers
1950 - 51 Fishtoft Reserves Unicorn Athletic
1951 - 52    
1952 - 53 May & Hassell New Park Rangers
1953 - 54 Thompsons Chapel Hill
1954 - 55 Carrington Gipsey Bridge
1955 - 56 Adkins Sports Wrangle United
1956 - 57 Frithville Unicorn Athletic
1957 - 58 Freiston Cherry Corner
1958 - 59 Cherry Corner Boston Baptists
1959 - 60 Unicorn Athletic Wrangle United
1960 - 61 British Railway Coningsby
1961 - 62 Gosberton Algarkirk
1962 - 63 Benington  
1963 - 64 Butterwick  
1964 - 65 Old Doningtonians  
1965 - 66 Fishtoft Reserves Wrangle United Reserves
1966 - 67    
1967 - 68 Carlton Colts Fisher United
1968 - 69 Mareham United Ariel
1969 - 70 Park United Wrangle United Reserves
1970 - 71 West End Butterwick
1971 - 72    
1972 - 73 Taverners United Wyberton
1973 - 74 Old Leake Freiston
1974 - 75 Croft United Swineshead Institute Reserves
1975 - 76 Lutton Marsh Moulton Harrox
1976 - 77 Kirton School Old Boys Reserves Surfleet
1977 - 78 Gedney United Park United
1978 - 79 Park United Wainfleet United
1979 - 80 Kirton School Old Boys Reserves Mareham United
1980 - 81 Holbeach St. Marks West End
1981 - 82 West Pinchbeck Fishtoft
1982 - 83 Carlton Colts Reserves Kirton Town Reserves
1983 - 84 Sutterton Lutton Marsh
1984 - 85 Croft United Reserves West Pinchbeck
1985 - 86 Butterwick Spilsby Town Reserves
1986 - 87 Wyberton Reserves Moulton Seas End Reserves
1987 - 88 Wainfleet United Park Lane Wanderers
1988 - 89 R.A.F. Coningsby Sibsey
1989 - 90 Fishtoft Reserves Holbeach Bank
1990 - 91 Eagle's Flyers Park United
1991 - 92 West Pinchbeck Lutton Marsh
1992 - 93 King William Rangers Sutterton
1993 - 94 Newcastle Old Leake
1994 - 95 Gedney Drove End Woodhall Spa United
1995 - 96 Swineshead Institute Reserves Rangers
1996 - 97 Newcastle Brasil Wrangle United Reserves
1997 - 98 Cowbridge Rangers Freiston
1998 - 99 Boston Town Colts Spilsby Town Reserves
1999 - 00 Wainfleet United Reserves Sutterton
2000 - 01 Old Leake Reserves North Sea United
2001 - 02 Old Doningtonians Kirton Town
2002 - 03 Holbeach St. Marks Boston Town Colts Reserves
2003 - 04 Swineshead Institute Reserves Axe & Cleaver Reserves
2004 - 05 Tydd St. Mary Spalding Town
2005 - 06 West End Tigers Westside Rangers
2006 - 07 Freiston Coningsby Reserves
2007 - 08 Park Road Old Boys Woodhall Spa United
2008 - 09 Spalding Harriers Wyberton Reserves
2009 - 10 Castle Colts Billinghay Athletic Reserves
2010 - 11 Benington Boston United Community
2011 - 12 Wrangle United Freiston Reserves
2012 - 13 Ruskington Rovers Fosdyke
2013 - 14 Heckington Millers Friskney
2014 - 15 Leverton Boston College
2015 - 16 Railway Athletic AFC Tetford
2016 - 17 Sibsey Pointon Reserves
Division 3
1946 - 47 Boston Baptists Kirton Town
1947 - 48    
1948 - 49 British Legion Boston Baptists Reserves
1949 - 50 General Post Office Quadring Athletic
1950 - 51 Gipsy Bridge Fosdyke Reserves
1951 - 52    
1952 - 53 Thompsons Frithville
1953 - 54 United Canners Algakirk
1954 - 55 Adkins Sports United Canners
1955 - 56 Frithville Wigtoft
1956 - 57 Algakirk Kitwood Old Boys
1957 - 58 Fogartys Bicker Rangers Reserves
1958 - 59 Freiston Reserves North Sea Camp
1959 - 60 North Sea Camp Fosdyke
1960 - 61 Algakirk Gosberton Reserves
1961 - 62 Boston Athletics Reserves Tagcraft
1962 - 63 Tagcraft  
1963 - 64    
1964 - 65    
1965 - 66    
1966 - 67    
1967 - 68    
1968 - 69 Surfleet Reserves Friskney Reserves
1969 - 70 Taverners United Vivo Dynamo
1970 - 71 Swineshead Institute Reserves Old Doningtonians Reserves
1971 - 72    
1972 - 73 Calders Surfleet
1973 - 74 Taverners United Reserves Kirton Town Reserves
1974 - 75 Holbeach Bank Moulton Harrox
1975 - 76 Surfleet Kirton School Old Boys Reserves
1976 - 77 Carlton Colts Reserves Old Doningtonians Reserves
1977 - 78 Park United Reserves West Pinchbeck
1978 - 79 Sibsey Fishtoft
1979 - 80 Park United Reserves West Pinchbeck
1980 - 81 Spilsby Town Reserves Bulldog
1981 - 82 Kirton Town Reserves Old Doningtonians Reserves
1982 - 83 Sutterton Butterwick
1983 - 84 Sibsey Royal George
1984 - 85 Holbeach Bank Park Lane Wanderers
1985 - 86 Fishtoft Reserves Carlton Colts "A"
1986 - 87 Freiston Sibsey
1987 - 88 Fishtoft Reserves Woodhall Spa United
1988 - 89 Billinghay Athletic Coloroll
1989 - 90 Eagle Flyers Norprint
1990 - 91 North Sea United Wainfleet United Reserves
1991 - 92 Post Office Old Doningtonians Reserves
1992 - 93 Wrangle United Reserves Holbeach Bank Reserves
1993 - 94 Rosebery Rangers Coningsby Reserves
1994 - 95 Swineshead Institute Reserves Fogarty
1995 - 96 Spalding United Colts Newcastle Brasil
1996 - 97 Billinghay Athetic Reserves Old Leake Reserves
1997 - 98 Newcastle Brasil Croft United Reserves
1998 - 99 Broadgate South Kyme United
1999 - 00 Old Leake Reserves North Sea United
2000 - 01 Old Doningtonians Seas End Rangers
2001 - 02 Cavern Athletic Great Northern
2002 - 03 Wainfleet United Axe & Cleaver Reserves
2003 - 04 Park Road Old Boys Holbeach St. Marks Reserves
2004 - 05 Holbeach St. Marks Reserves Spalding Harriers
2005 - 06 Woodhall Spa United Shodfriars
2006 - 07 Marshalls Wrangle United Reserves
2007 - 08 Wyberton Reserves Skegness Working Mens Club
2008 - 09 Fishtoft Reserves Spalding Town Reserves
2009 - 10 Benington Friskney
2010 - 11 Mareham United Reserves Freiston Reserves
2011 - 12 Queens Rangers Old Doningtonians Reserves
2012 - 13 Swineshead Institute Reserves Friskney
2013 - 14 Boston College Swineshead Institute A
2014 - 15 Railway Athletic Fishtoft Reserves
2015 - 16 Spilsby Town Reserves FC Hammers
2016 - 17 Wyberton A Boston Athletic
Division 4
1954 - 55 Kitwood Old Boys Sibsey
1970 - 71 Park United Reserves Mareham United Reserves
1971 - 72    
1972 - 73 Taverners United Reserves Ariel Reserves
1973 - 74 Holbeach Bank North Sea Camp
1974 - 75 Croft United Reserves Wainfleet United Reserves
1978 - 79 West Pinchbeck Sutterton
1979 - 80 Friskney Reserves Holbeach Bank Reserves
1980 - 81 Spilsby Town A Fishtoft Reserves
1981 - 82 The Eagles Mareham United Reserves
1982 - 83 Barge Hotel Fleet Fen
1983 - 84 Carlton Colts A West End
1984 - 85 Fishtoft Reserves Park United Reserves
1985 - 86 Spilsby Town A North Sea United
1986 - 87 Woodhall Spa United Kirton School Old Boys Reserves
1987 - 88 Billinghay Athletic Wheatsheaf Hubberts Bridge
1988 - 89 Holbeach Bank Reserves Old Leake Reserves
1989 - 90 Wyberton A Kirton School Old Boys Reserves
Reserve Cup
1972 - 73 Wrangle United Reserves Spilsby Town Reserves
1973 - 74    
1974 - 75    
1975 - 76 Taverners United Reserves Swineshead Institute Reserves
1976 - 77 Wrangle United Reserves Kirton School Old Boys Reserves
1977 - 78 Wrangle United Reserves Swineshead Institute Reserves
1978 - 79 Swineshead Institute Reserves Wrangle United Reserves
1979 - 80 Park United Reserves Spilsby Town Reserves
1980 - 81 Wrangle United Reserves Spilsby Town Reserves
1981 - 82 Kirton Town Reserves Swineshead Institute Reserves
1982 - 83 Swineshead Institute Reserves Spilsby Town Reserves
1983 - 84 Croft United Reserves Holbeach St. Marks Reserves
1984 - 85 Wyberton Reserves Wrangle United Reserves
1985 - 86 Spilsby Town Reserves Croft United Reserves
1986 - 87 Croft United Reserves Carlton Colts Reserves
1987 - 88 Wyberton Reserves Holbeach Bank Reserves
1988 - 89 Wyberton Reserves Swineshead Institute Reserves
1989 - 90 Wyberton Reserves Holbeach Bank Reserves
1990 - 91 Wyberton Reserves Swineshead Institute Reserves
1991 - 92 Wyberton Reserves Old Doningtonians Reserves
1992 - 93 Fishtoft Reserves Wrangle United Reserves
1993 - 94 Fishtoft Reserves Holbeach Bank Reserves
1994 - 95 Fishtoft Reserves Wyberton Reserves
1995 - 96 Spilsby Town Reserves Wrangle United Reserves
1996 - 97 Swineshead Institute Reserves Wyberton Reserves
1997 - 98 Swineshead Institute Reserves Cowbridge Rangers Reserves
1998 - 99 Wyberton Reserves Billinghay Athletic Reserves
1999 - 00 Cowbridge Rangers Reserves Wyberton Reserves
2000 - 01 Cowbridge Rangers Reserves Spilsby Town Reserves
2001 - 02 Wyberton Reserves Swineshead Institute Reserves
2002 - 03 Boston Town Colts Reserves Axe & Cleaver Reserves
2003 - 04 Axe & Cleaver Reserves Swineshead Institute Reserves
2004 - 05 Kirton Town Reserves Croft United Reserves
2005 - 06 Kirton Town Reserves Swineshead Institute Reserves
2006 - 07 Coningsby Reserves Swineshead Institute Reserves
2007 - 08 Coningsby Reserves Swineshead Institute Reserves
2008 - 09 Billinghay Athletic Reserves Swineshead Institute Reserves
2009 - 10 Fishtoft Reserves Spalding Town Reserves
2010 - 11 Freiston Reserves Billinghay Athletic Reserves
2011 - 12 Wyberton Reserves Freiston Reserves
2012 - 13 Freiston Reserves Wyberton Reserves
2013 - 14 Wyberton Reserves Freiston Reserves
2014 - 15 Swineshead Institute Reserves A.F.C. Tetford Reserves
2015 - 16 Spilsby Town Reserves Swineshead Institute Reserves
2016 - 17 Swineshead Institute Reserves Fishtoft Reserves
Challenge Cup
1979 - 80 Fishtoft Sutterton
1980 - 81 Coningsby Fishtoft
1981 - 82 West Pinchbeck Bulldog
1982 - 83 Lutton Marsh Gedney Drove End
1983 - 84 Sutterton Coningsby
1984 - 85 Coningsby West Pinchbeck
1985 - 86 Butterwick Old Leake
1986 - 87 Moulton Seas End Holbeach Bank
1987 - 88 Coningsby Wainfleet United
1988 - 89 Billinghay Athletic R.A.F. Coningsby
1989 - 90 Eagle's Flyers Wheat Sheaf Hubberts Bridge
1990 - 91 Eagle's Flyers North Sea United
1991 - 92 Sutterton Lutton Marsh
1992 - 93 Carlton Colts Sutterton
1993 - 94 Cowbridge Rangers Orchard Park Mariners
1994 - 95 Cowbridge Rangers Mareham United
1995 - 96 Croft United Gedney Drove End
1996 - 97 Holbeach St. Marks Newcastle Brasil
1997 - 98 Old Leake Holbeach Bank
1998 - 99 C.F.C. Railway Holbeach Bank
1999 - 00 Carlton Colts Skegness Town
2000 - 01 Old Leake Skegness Town
2001 - 02 Old Leake Axe & Cleaver
2002 - 03 Gedney Drove End Holbeach Bank
2003 - 04 Wainfleet United Park Road Old Boys
2004 - 05 Gedney Drove End Old Doningtonians
2005 - 06 Sleaford Town West End Tigers
2006 - 07 Wainfleet United Marshalls
2007 - 08 Fishtoft Kirton Town
2008 - 09 Old Doningtonians Woodhall Spa United
2009 - 10 Boston Town Old Boys Benington
2010 - 11 Tavern Colts Sutterton
2011 - 12 Benington Spalding Harriers
2012 - 13 Fosdyke Coningsby
2013 - 14 Swineshead Institute A Ruskington Rovers
2014 - 15 F.C. Kirton Coningsby
2015 - 16 Boston College Leverton
2016 - 17 Fishtoft Wyberton A
Sports Cup
1945 - 46 Boston Reserves + Old Leake (Shared for 6 months each)
1946 - 47 Old Leake Boston Amateurs
1947 - 48 Freiston Boston Baptists
1948 - 49 Freiston Spilsby Town
1949 - 50 Boston Baptists Freiston
1950 - 51 British Legion New Bolingbroke
1951 - 52    
1952 - 53 Boston Baptists Bicker Rangers
1953 - 54 Bicker Rangers  
1954 - 55 Swineshead Institute  
1955 - 56    
1956 - 57 Bicker Rangers  
1957 - 58 Bicker Rangers  
1958 - 59 Bicker Rangers  
1959 - 60 Bicker Rangers  
1960 - 61 Bicker Rangers  
1961 - 62 Spilsby Town  
1962 - 63 Bicker Rangers  
1963 - 64 Spilsby Town  
1964 - 65    
1965 - 66    
1966 - 67 Wrangle United  
1967 - 68 Carlton Colts  
1968 - 69 Wrangle United  
1969 - 70 Spilsby Town  
1970 - 71 Kirton Town  
1971 - 72 Swineshead Institute  
1972 - 73 Holbeach St. Marks  
1973 - 74 Wrangle United  
1974 - 75 Wrangle United  
1975 - 76 Wrangle United Kirton Town
1976 - 77 Wrangle United Taverners United
1977 - 78 Wrangle United Swineshead Institute
1978 - 79 Wrangle United Kirton School Old Boys
1979 - 80 Wrangle United Old Doningtonians
1980 - 81 Swineshead Institute Wrangle United
1981 - 82 Wrangle United Swineshead Institute
1982 - 83 Wrangle United Holbeach St. Marks
1983 - 84 Croft United Carlton Colts
1984 - 85 Swineshead Institute Spilsby Town
1985 - 86 Croft United Fishtoft
1986 - 87 Butterwick Wyberton
1987 - 88 Holbeach St. Marks Carlton Colts
1988 - 89 Wyberton Wainfleet United
1989 - 90 Wyberton Swineshead Institute
1990 - 91 Wyberton Old Doningtonians
1991 - 92 Swineshead Institute Wyberton
1992 - 93 Swineshead Institute Fishtoft
1993 - 94 Swineshead Institute Lutton Marsh
1994 - 95 Swineshead Institute Horncastle Town
1995 - 96 Croft United Wyberton
1996 - 97 Billinghay Athletic Wrangle United
1997 - 98 Billinghay Athletic Swineshead Institute
1998 - 99 Cowbridge Rangers Croft United
1999 - 00 Spilsby Town Swineshead Institute
2000 - 01 Wyberton Billinghay Athletic
2001 - 02 Coningsby Boston Town Colts
2002 - 03 Spilsby Town Croft United
2003 - 04 Skegness Town Reserves C.F.C. Napoleon
2004 - 05 Billinghay Athletic Skegness Town Reserves
2005 - 06 Croft United Billinghay Athletic
2006 - 07 Croft United Coningsby
2007 - 08 Swineshead Institute West End Tigers
2008 - 09 Swineshead Institute Freiston
2009 - 10 Wyberton Billinghay Athletic
2010 - 11 Pointon Wyberton
2011 - 12 Wrangle United Old Leake
2012 - 13 Wyberton Ruskington Rovers
2013 - 14 Swineshead Institute Benington
2014 - 15 Leverton Railway Athletic
2015 - 16 Wyberton Reserves Old Leake
2016 - 17 Swineshead Institute Spilsby Town
The Horncastle Parliamentary Division Football Challenge Cup
Known as "The Willoughby Cup"
1899 - 00 Alford United  
1900 - 01 Skegness & District  
1901 - 02 Horncastle United  
1902 - 03 Alford United  
1903 - 04 Alford United  
1904 - 05 Alford United  
1905 - 06 Woodhall Spa Rovers  
1906 - 07 Horncastle United  
1907 - 08 Woodhall Spa Rovers  
1908 - 09 Woodhall Spa Rovers  
1909 - 10 Horncastle United  
1910 - 11 Horncastle United  
1911 - 12 Horncastle United  
1912 - 13 Skegness United  
1913 - 14 Skegness United  
1914 - 15    
1915 - 16    
1916 - 17    
1917 - 18    
1918 - 19    
1919 - 20 Horncastle Town  
1920 - 21 Skegness United  
1921 - 22 Skegness United  
1922 - 23 Spilsby United  
1923 - 24 Skegness United  
1924 - 25 Skegness United  
1925 - 26 Alford United  
1926 - 27 Skegness United  
1927 - 28 Skegness United  
1928 - 29 Skegness United  
1929 - 30 Skegness United  
1930 - 31 Wainfleet United  
1931 - 32 Skegness United  
1932 - 33 Horncastle Town  
1933 - 34    
1934 - 35    
1935 - 36    
1936 - 37    
1937 - 38    
1938 - 39    
1939 - 40    
1940 - 41    
1941 - 42    
1942 - 43    
1943 - 44    
1944 - 45    
1945 - 46    
1946 - 47    
1947 - 48    
1948 - 49    
1949 - 50    
1950 - 51    
1951 - 52 Wainfleet United  
1952 - 53 Wainfleet United  
1953 - 54 Spilsby Town  
1954 - 55 Wainfleet United  
1955 - 56 Wainfleet United  
1956 - 57    
1957 - 58    
1958 - 59    
1959 - 60    
1960 - 61    
1961 - 62    
1962 - 63    
1963 - 64    
1964 - 65    
1965 - 66    
1966 - 67 Boston Athletic  
1967 - 68 Real Towell  
1968 - 69    
1969 - 70    
1970 - 71    
1971 - 72    
1972 - 73    
1973 - 74    
1974 - 75    
1975 - 76    
1976 - 77    
1977 - 78    
1978 - 79    
1979 - 80    
1980 - 81    
1981 - 82    
1982 - 83    
1983 - 84    
1984 - 85 Croft United  
1985 - 86    
1986 - 87 Horncastle Town  
1987 - 88 Wainfleet United  
1988 - 89 Carlton Colts  
1989 - 90 Spilsby Town  
1990 - 91 Wyberton  
1991 - 92 Wainfleet United  
1992 - 93 Old Doningtonians Swineshead Institute
1993 - 94 C.F.C. Boston  
1994 - 95 Horncastle Town  
1995 - 96 Wrangle United  
1996 - 97 Wyberton  
1997 - 98 Wainfleet United  
1998 - 99 Cowbridge Rangers  
1999 - 00 Cowbridge Rangers  
2000 - 01 Wyberton Cowbridge Rangers
2001 - 02 Spilsby Town Billinghay Athletic
2002 - 03 Wyberton Spilsby Town
2003 - 04 C.F.C. Napoleon Swineshead Institute
2004   05 C.F.C. Napoleon Billinghay Athletic
2005 - 06 Billinghay Athletic Spilsby Town
2006 - 07 Wyberton Billinghay Athletic
2007 - 08 Wyberton Spilsby Town
2008 - 09 Freiston Skegness Town Reserves
2009 - 10 Billinghay Athletic Swineshead Institute
2010 - 11 Wyberton Kirton Town
2011 - 12 Spilsby Town Fishtoft
2012 - 13 Billinghay Athletic Swineshead Istitute
2013 - 14 Wyberton Woodhall Spa United
2014 - 15 Swineshead Institute Coningsby
2015 - 16 Spilsby Town Old leake
2016 - 17 Swineshead Institute Leverton
Willoughby Shield
1992 - 93 Horncastle Town Reserves  
1993 - 94 Spilsby Town Reserves  
1994 - 95 Swineshead Institute Reserves  
1995 - 96 Wrangle United Reserves Wainfleet United Reserves
1996 - 97 Cowbridge Rangers Reserves Wrangle United Reserves
1997 - 98 Wyberton Reserves  
1998 - 99 Coningsby Reserves  
1999 - 00 Cowbridge Rangers Reserves  
2000 - 01 Cowbridge Rangers Reserves Old Leake Reserves
2001 - 02 Wyberton Reserves Spilsby Town Reserves
2002 - 03 Swineshead Institute Reserves Croft United Reserves
2003 - 04 Boston Town Colts Reserves Swineshead Institute Reserves
2004 - 05 Kirton Town Reserves Park United Reserves
2005 - 06 Kirton Town Reserves Coningsby Reserves
2006 - 07 Swineshead Institute Reserves Coningsby Reserves
2007 - 08 Swineshead Institute Reserves Wyberton Reserves
2008 - 09 Swineshead Institute Reserves Old Doningtonians Reserves
2009 - 10 Fishtoft Reserves Billinghay Athletic Reserves
2010 - 11 Woodhall Spa United Reserves Billinghay Athletic Reserves
2010 - 11 Woodhall Spa United Reserves Billinghay Athletic Reserves
2011 - 12 Coningsby Reserves Swineshead Institute Reserves
2012 - 13 Freiston Reserves Kirton Town Reserves
2013 - 14 Swineshead Institute Reserves Coningsby Reserves
2013 - 14 Swineshead Institute Reserves Coningsby Reserves
2014 - 15 Fishtoft Reserves Billinghay Athletic Reserves
2015 - 16 Spilsby Town Reserves Coningsby Reserves
2016 - 17 Swineshead Institute Reserves Benington Reserves
Presidents
Mr J Fyson 1932 - 1947
Mr Leafe 1947 - 1960
Mr F J Lees 1960 - 1976
Mr S Burgess 1976 - 2001
Mr R Tinkler 2001 -  
Vice-Presidents
Mr J Broadby 1932 - 1939
Mr W H Lunn 1932 - 1945
Mr H Luesby 1947 - 1981
Mr C Collins 1949 - 1986
Mr A H Mather 1950 - 1992
Mr R Tinkler 1976 - 2001
Mr R Atkinson 1976 - 1995
Mr R V Smith 1976 - 1997
Mr B Mather 1993 - 2007
Mr K Tidd 1993 - 2005
Mr B K Overton 1997 -  
Mr A Stones 2003 - 2006
Mr T Appleby 2003 -  
Mr K W Harrison 2003 - 2016
Mr D Hodgson 2011 -  
Mr S Morrison 2011 -  
Mr F S Hunt 2016 -  
Chairman
Mr J Atter 1932 - 1948
Mr J Banister 1948 - 1950
Mr S Burgess 1950 - 1976
Mr T Appleby 1976 - 2003
Mr R Gell 2003 -  
Vice-Chairman
Mr S Burgess 1948 - 1950
Mr D Fox 1950 - 1973
Mr T Appleby 1973 - 1976
Mr K Tidd 1976 - 1989
Mr B K Overton 1989 - 1996
Mr K W Harrison 1996 - 2003
Mr D Ely 2003 -  
Honorary Secretary
Mr J W Kirk 1932 - 1951
Mr W Handcock 1951 - 1955
Mr R Smith 1955 - 1976
Mr K W Harrison 1976 - 1997
Mr S Morrison 1997 - 2010
Miss E Wilson 2010 -  
Registration Secretary
Mr N Johnson 1996 - 2017
Mr D Atkinson 2017 -  
Fixture Secretary
Mr I Cant 2009 -  
Referee Selector
Mr M Parker 1949 - 1958
Mr R Tinkler 1958 - 1960
Mr R Smith 1960 - 1963
Mr T Appleby 1963 - 1973
Mr D Kenny 1973 - 1976
Mr B K Overton 1976 - 1989
Mr D Hall 1989 - 1998
Mr K W Harrison 1998 - 2002
Mr N Sleaford 2002 - 2007
Mr T Knott 2007 -  
Treasurer
Mr J W Kirk 1932 - 1950
Mr H Homewood 1950 - 1952
Mr R Smith 1952 - 1955
Mr A Stones 1955 - 2003
Mr A Crick 2003 - 2009
Miss E Wilson 2009 -